Trasy rowerowe


Bieszczady to doskonałe miejsce na przygodę z kolarstwem górskim. Znajdziemy tu wiele kilometrów dróg utwardzonych, leśnych stokówek, dróg polnych i wyznaczonych ścieżek i tras rowerowych.

Adepci kolarstwa górskiego mogą spodziewać się wielu widokowych miejsc, których z pewnością uzupełnieniem będą warte odwiedzenia atrakcje przyrodnicze, historyczne i kulturowe (przydrożne kapliczki, architektura drewniana, cerkwie i kościoły, cmentarze oraz wiele innych)

Poniżej sprawdzone i polecane przez nas trasy rowerowe po Bieszczadach. Wszystkie trasy stanowią pętlę, tak by wyjazd i powrót odbywał się w tym samym miejscu.

Poruszanie się po terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego odbywa się wyłącznie w oparciu o drogi publiczne i wyznaczone do tego celu utwardzone trasy a poruszanie się rowerem po wyznaczonych szlakach pieszych jest zabronione.

Trasy rowerowe po Bieszczadach w formacie kml i gpx do pobrania

Aby włączyć/wyłączyć poszczególne trasy naciśnij nad mapą przycisk 

Głównym szlakiem rowerowym jest należący do sieci szlaków dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego GREENWAYS szlak pod nazwą „Greenway Karpaty Wschodnie – Zielony Rower – Bieszczady” obejmujący swym zasięgiem teren całych Bieszczadów.

 

Polecana aplikacja na android – Mój Rower